Poniedziałek, 13 maja 2019 r.

"Sprzątamy Gościcino"

        O tym jak  dużym problemem jest zaśmiecanie środowiska naturalnego przekonujemy się na co dzień. Niejednokrotnie każdy z nas zetknął się z problemem tzw. „dzikich wysypisk” , zaśmiecone są lasy, rzeki  czy pobocza ulic.                             

           Z inicjatywy sołtysa Marka Miotk  oraz Rady Sołeckiej w sobotę 11 maja w naszej miejscowości odbyła się akcja „SPRZĄTAMY GOŚCICINO” . Mieszkańcy zebrali się o godz. 9:00 przy OSP. Wszystkich przybyłych przywitał  pan Sołtys, następnie po krótkim instruktażu, każdy otrzymał worki na śmieci oraz rękawice.   Wszyscy, którzy cenią sobie czyste łąki, lasy i ulice, którym czystość środowiska naturalnego nie jest obojętna  z pełnym zaangażowaniem przystąpili do sprzątania naszej  miejscowości.

Ogółem zebrano ponad 3 samochody różnego rodzaju odpadów począwszy od malatury, szkła i plastiku, a skończywszy na zużytych oponach, czy starych dywanach.  W sobotniej akcji wzięli udział  strażacy, osoby dorosłe, młodzież i dzieci dając innym przykład do naśladowania.

 Po sprzątaniu wszyscy w dobrym nastroju spotkali się przy gościcińskiej OSP , gdzie czekał grill.  Pan Sołtys  dziękując  wręczył zebranym dyplomy za aktywny udział w sprzątaniu ziemi. „Czasem wdzięczność trudno ubrać w słowa... Wtedy proste- dziękuje - zawiera wszystko, co chcę wyrazić. Tym samym, chcę złożyć podziękowanie wszystkim, którzy przyczynili się do akcji Sprzątamy Gościcino. Wasza postawa jest dla mnie nieocenioną wskazówką do dalszej pracy oraz świadectwem, że są ludzie dobrej woli i wielkiego serca, dla których ład i porządek jest wartością nadrzędną. Głęboko wierzę, że Wasza siła serca i przyjazna dłoń będzie mnie wspierać w dalszej pracy podejmowanej dla naszej pięknej miejscowości Gościcino” – dziękował Marek Miotk

Szczególne podziękowania pan Sołtys skierował do p.Marcina ze sklepu „Delikatesy Centrum Szrot Gościcino” za sponsorowanie całego poczęstunku na ponad 80 osób, oraz do p. Krzysztofa Kowalskiego  za transport i pomoc w załadunku zebranych śmieci.

Sobotnie „Sprzątanie Gościcina” pokazało jak bardzo mieszkańcom zależy czystości środowiska naturalnego.

admin

zapraszam do galeriiInformacje ogólne

Województwo: pomorskie
Powiat: wejherowski
Gmina: Wejherowo
Sołectwo: Gościcino
Sołtys: Marek Miotk
Położenie: 54° 36' 16'' N
18° 09' 19'' E
Liczba mieszkańców: 6025
(na dzień 31.12.2016)

Prognoza pogody


Gościcino na mapie